Lyžařský kurz v Karlově pod Pradědem

1. družstvoLyžařský kurz se konal od neděle 14.února do pátku 19.února 2016. Jako pedagogický dozor jeli paní učitelka Dufková, pan učitel Slavíček a paní učitelka Charvátová. Autobus vyjížděl v jednu hodinu odpoledne z Úsobrna, jel přes Jaroměřice a Biskupice. Výcviku se účastnily děti ze sedmé, osmé a deváté třídy. Celkem nás jelo dvacet dva. Do Karlova pod Pradědem jsme dorazili po dvouhodinové jízdě autobusem. Pan řidič nás dovezl až k chatě, která se jmenovala Marion. Tady jsme byli všichni ubytováni i s našimi učiteli. V pondělí jsme vyrazili na kopec jménem Myšák a tam nás učitelé rozdělili na lyžaře a nelyžaře. Nelyžaři šli do tzv. školky, kde se učili zatáčet a zastavovat. Někomu to šlo lépe a někomu hůře. Ti, kteří byli šikovní, šli s panem učitelem Slavíčkem na kratší sjezdovku. Tam se nám to líbilo víc. Ve středu jsme šli na výlet. Ve čtvrtek jsme už nelyžovali, protože celý den pršelo. V pátek jsme se balili a ještě před obědem jsme odjeli. Domů jsme přijeli o půl jedné, kde na nás čekali rodiče. Lyžařský kurz jsme si užili a rádi bychom jeli znovu.

Tereza Fiandová