Zkouška záhlaví

PostHeaderIcon Zápis do první třídy v ZŠ Jaroměřice

VÝSLEDKY ZÁPISU K NAHLÉDNUTÍ ZDE.

Již od loňského roku se konají zápisy do prvních tříd až od 1. dubna. Podle odborníků je to jen dobře, protože děti jsou na zápis více připravené než v lednu. Proto i na naší škole proběhl v tomto čase zápis prvňáčků.

Děti, které dovršily stanovený věk, se se svými rodiči vypravily na tolik očekávaný zápis. Nejdříve rodiče s dětmi navštívili třídu, kde pod vedením paní učitelky Růženky Bohatcové děti malovaly postavu. Rodiče mezitím vyplnili příslušné formuláře. Následně se všichni přesunuli do další třídy, kde děti odpovídaly na zajímavé dotazy a povídaly o sobě. Dětem se věnovaly paní učitelky Katka Továrková, Marcela Pudíková, Dagmar Valentová a Marcela Langerová. Závěrem děti dostaly taštičku s dárky, jako poděkování za dobře vykonané úkoly. Dále si děti odnesly pamětní list a připínací medaili s logem ZŠ a MŠ Jaroměřice. Rodiče také neodešli s prázdnou. Desatero pro rodiče prvňáčků bylo to, co si ze školy odnášeli.

Zápisy probíhají zhruba šest měsíců před nástupem do první třídy. Rodiče dostanou včas zpětnou vazbu a doporučení, co s dítětem procvičit před nástupem do školy. Za půl roku dítě dokáže samo o sobě velmi vyzrát, obzvláště pokud mu v tom dopomáhá rodič.

Tímto Vás zveme na dalšího Předškoláčka, který se koná 25. 4. Bude to poslední setkání paní učitelky Katky Továrkové s dětmi před nástupem do školy. Následuje pak již poslední červnové setkání pouze s rodiči.

Mgr. Kateřina Továrková

Foto: Helena Lexmanová

Leave a Reply

BAKALÁŘI
Vstup pro rodiče a žáky do aplikace Bakaláři
Záblesky ze školy
Rubriky
Zápis prvňáčků

Seznam přijatých žáků do 1.třídy pro školní rok 2018/2019 k nahlédnutí zde.

Hledáme