Čtení je hra

Celé Česko čte dětem           Tak přesně tohle si žáci 3. a 5. třídy naší školy myslí. Vše začalo čtením pověstí a pohádek z okolí jevíčska a moravskotřebovska. Jenže to nám nestačilo, a tak jsme se s paní učitelkou zapojili hned do několika celorepublikových čtenářských projektů. Jedním z nich je projekt Celé Česko čte dětem, a nám, kromě naší paní učitelky, bude číst i pan ředitel, pan starosta, paní knihovnice, přijede i paní spisovatelka Iva Procházková. Také jsme oslovili známé osobnosti, tak uvidíme, zda si na nás najde někdo čas.

Druhým projektem je Čtení pomáhá, kde za přečtené knihy přispíváme na charitativní účely. Za každou knihu 50,- Kč. Posledním z projektů je také známé Rosteme s knihou. Ve spolupráci s knihovnou se z nás zároveň stali Lovci perel.