Hudební skupina Marbo u nás ve škole

OLYMPUS DIGITAL CAMERAHudební skupina MARBO se skládá ze dvou členů. Bohdan Vrtal (zpěv, saxofon, piano) a Marcela Vrtalová (zpěv, piano), Tato skupina opět po roce zavítala k nám do jaroměřické školy dne 6.10. 2015. Koncerty byly naplánované na 9. a 10. hodinu. První koncert s názvem „Jazz, jako základ populární hudby“ se konal pro žáky II. stupně. Celým koncertem nás provázela Marcela Vrtalová, která nám vyprávěla, co to vlastně ten Jazz je a kde vznikl. Zpívali nám různé jazzové písně a doprovázeli se na saxofon a piano. Na samý závěr koncertu jsme si řekli o přídavek, kterým se stala píseň „Honky, Tonky, Blues“. Tuto píseň jsme si zazpívali všichni společně a následně jsme jim poděkovali za krásný koncert velkým potleskem. Druhý koncert, v 10 hodin, se konal pro žáky I. stupně a pro děti z MŠ. Tento koncert nesl název: „Muzikantem ze dne na den?“. Děti si koncert užily naplno, stejně jako my. Všechny písničky se jim líbily a některé si zazpívali všichni společně. Na závěr koncertu jim děti poděkovaly také velice hlasitým potleskem. Skupina MARBO  ani letos nezklamala a předvedla nám dva velmi vydařené koncerty. Všem se nám moc líbily a už teď se těšíme, co si pro nás připraví příští školní rok.