Listování

Opět po roce zavítaly děti ze ZŠ Jaroměřice dne 13.4. 2016 do kina do Jevíčka na „listování“. Nejmladším žákům představili herci Tomáš Drápela a Pavel Oubram knihu O princi Čekankovi.Četli dětem úryvky z knihy a občas předvedli pár hereckých kousků. Vyprávěli o princi Čekankovi a jeho věrném oři Zagroškudlovi, kteří se vydali na cestu za princeznou. Poté následovalo představení pro žáky 4. a 5. tříd. Herci vybrali nejzajímavější a nejlegračnější úryvky z knihy Prázdniny blbce č. 13 od autora Miloše Kratochvíla. Nakonec proběhlo listování knihou Legenda Z+H pro žáky 2. stupně ZŠ. Cílem tohoto listování bylo představit cestopis Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky. Listování patří k jedné z moderních kulturních akcí, jak přilákat děti ke čtení knížek a zvýšit tak jejich čtenářskou gramotnost.