Zkouška záhlaví

PostHeaderIcon Naše žákyně Barbora B. se stala vítězkou Biologické olympiády

Ve čtvrtek 12. 4. 2018 proběhlo na Gymnáziu Aloise Jiráska v Litomyšli okresní kolo Biologické olympiády kategorie D. Naši školu reprezentovala dvě děvčata ze 7. třídy – Barbora B. a Magdalena S.
Obě děvčata musela nejprve absolvovat školní kolo, tedy prokázat znalosti v teoretické části, poznávání živočichů a rostlin, praktické části, nastudovat stostránkový přípravný text zaměřený na pohyby organismů a vypracovat praktický vstupní úkol nutný k účasti v okresním kole.
Nebyla to vůbec jednoduchá záležitost. Do okresního kola jela děvčata smířena s tím, že se budou těžce vyrovnávat se silnými soupeři z gymnázií a ostatních velkých škol. Nakonec velmi zabojovala a předvedla vynikající výkony. Magdalena obsadila krásné 11. místo a Barbora suverénně zvítězila. Od soutěžícího na 2. místě ji dělilo neuvěřitelných 21 bodů. Děkujeme oběma děvčatům za příkladnou reprezentaci školy a budeme držet Barborce pěsti v krajském kole biologické olympiády, které se uskuteční 25. 5. 2018 v Chrudimi.

Mgr. Věra Grimmerová

Poznámka: Jména uvádíme pouze částečně kvůli evropskému nařízení o ochraně osobních údajů, tzv.GDPR.