Projekt „Živočichové a rostliny vodních ekosystémů v okolí školy“

P1080058A je to tady! Žáci ZŠ Jaroměřice se brzy dočkají nové přírodovědné učebny. Podmínkou pro získání jejího vybavení je organizace přírodovědného projektu.Proto se v prvních říjnových týdnech 2015 vydali žáci 2. stupně     s vyučujícími přírodopisu, chemie a zeměpisu do terénu. Vzali s sebou vybavení potřebné pro odběr drobných živočichů. Prozkoumali potok Úsobrnku, rybníček za pomníkem padlých letců, přehradu mezi Jaroměřicemi a Novým Dvorem a lokalitu Potůčky. Ve vodách našli mnoho zajímavých živočichů, například znakoplavku, pijavku, blešivce, larvu vážky, planktonní druhy – buchanky, hrotnatky a mnoho dalších. Provedli florostický výzkum v okolí těchto vodních zdrojů. Při zpracovávání projektu použijeme nově získané pomůcky – notebook, dataprojektor, mikroskopy a pomůcky k mikroskopování. Tím se docílí zkvalitnění výuky přírodopisu a propojí se ve větší míře teorie s praxí.

P1080108P1080112 P1080115P1080077