Výukový den na dopravním hřišti v Blansku a na pozemní komunikaci v Jaroměřicích

WP_000554Projekt DOPRAVNÍ VÝCHOVY byl věnován všem žákům prvního stupně ZŠ Jaroměřice. Cílem celého projektu bylo, aby si děti osvojily pohyb na pozemní komunikaci jako chodci, starší děti jako cyklisté. Poznávaly dopravní značení, které je součástí každé pozemní komunikace.

Třídy (2., 3., 4., 5.) se v úterý, 22. 4. 2014, účastnily výukového dne na dopravním hřišti v Blansku.  Třída první výukový den trávila na pozemní komunikaci v Jaroměřicích, kde si žáčci osvojovali znalosti chodců. Poznávali značky, správně přecházeli silnici.

Ostatní třídy trávily celé dopoledne v Blansku na dopravním hřišti. Žáci absolvovali výuku praktickou i teoretickou. V části teoretické byly opakovány pravidla silničního provozu společně s dopravními značkami. Žáci 4. a 5. třídy na konci výuky napsali test, na základně kterého obdrželi průkaz cyklisty.

Praktická část probíhala na dopravním hřišti, které bylo vybaveno mnoha značkami a funkčními semafory. Žáci dostali kolo a upevňovali teoretické znalosti do praxe. Celá výuka žáky moc bavila. Všichni se těšíme, že příští rok pojedeme opět znovu.

Mgr. Kateřina Továrková

WP_000580 WP_000561 WP_000564