Žáci naší školy uklidili obec

17353642_1396239203784650_2500335420539882255_n[1]U příležitosti oslav Dne Země, který každoročně připadá na 22. 3., proběhl také v naší obci Jaroměřice úklid. Ve čtvrtek 23.3. 2017 sbíraly děti ZŠ Jaroměřice v celé obci odpadky. Všichni žáci, od 1. – 9. ročníku, se na práci velmi těšili. Každá třída měla určenou část obce, kterou bylo třeba uklidit.  Mezi odpadky, které děti našly, se nacházely: různé papírky, cigaretové nedopalky, dráty, igelity, PET lahve, kousky látek, plasty, skleněné lahve, hadry, železná tyč a jiná železa. Každá třída donesla ze svých určených oblastí 2 – 3 plné igelitové pytle odpadu. Šestá třída dokonce narazila na černou skládku uprostřed obce.  Děti byly do úklidu velmi zapáleny a práce je velmi bavila. Nutností pro tuto práci byly rukavice, kterými byly děti vybaveny. Bez nich by se tato činnost nedala vykonávat. Na závěr musím konstatovat, že pokud bychom si všichni po sobě uklízeli a vhazovali odpadky do příslušných odpadkových košů, nebylo by třeba tuto práci provádět. My sami si znečišťujeme naše prostředí a hyzdíme okolí. Zkusme to napravit! Uklízejme po sobě!

Mgr. Kateřina Továrková