Facebook

ANGLIE – LONDÝN

DSC_0077V neděli ráno v 10.00 hod jsme vyjeli od školy na týdenní pobyt do Londýna. Aby nám cesta lépe utíkala, tak nám řidiči pouštěli různé filmy, např. Účastníci zájezdu a další… . Cesta se zdála nekonečná, ale nakonec jsme do cíle dojeli. V pondělí asi v 8.00 jsme přijeli do Londýna.

První den nás autobus vysadil přímo před Londýnským okem, což je jako obrovské ruské kolo s kabinkami, do kterých se vejde až 25 lidí. Dále jsme šli k Big Benu (velká věž s hodinami), ke kostelu sv. Markéty, kam chodí poslanci, a k domu, který slouží jako církevní škola. Potom jsme došli na nádvoří před Buckinghamským palácem. Pak jsme se vrátili a šli vyzkoušet Londýnské oko, u kterého jsme poprvé zastavili. Nakonec dne jsme navštívili velké akvárium, kde bylo přes 350 druhů mořských živočichů. Potom nás autobus odvezl na meeting point, kde si nás vyzvedly rodiny, u kterých jsme bydleli po celý pobyt v Londýně. Tímto první den skončil.

Druhý den ráno nás rodiny přivezly k autobusu na meeting point, odkud nás autobus zavezl do anglické školy, kde jsme se učili tři vyučovací hodiny. Po vyučování jsme jeli metrem do přírodovědného muzea a pak do Hideparku, největšího parku v Londýně. Tam i zpátky k muzeu jsme jeli dvoupatrovým autobusem. Od muzea jsme jeli už naším autobusem na meeting point a potom domů k rodinám.

Třetí den jsme opět jeli do školy na vyučování a po vyučování jsme jeli na Windsor Castle – hrad, kde jsme dostali na uši sluchátka a krabičku s povídáním o Windsor Castle, jenže povídání bylo anglicky, takže nám to bylo celkem k ničemu, jen pro dobré žáky angličtiny. Zámek byl moc krásný a taky jsme viděli londýnskou stráž. Stráž se vůbec nehýbala, jen asi po dvou hodinách, protože je bolely nohy, pochodovali sem a tam a pak se zase postavili na původní místo. Prošli jsme si i část hradu, byly tam krásné obrazy. Po prohlídce hradu jsme odevzdali sluchátka a šli do obchodu se suvenýry, kde jsme si někteří nakoupili dárečky domů. Také jsme šli k prestižní škole, která se jmenovala Eton school. Školné na měsíc je asi 3 000 liber (1 libra je asi 37,- Kč). Potom nás autobus opět odvezl na meeting point a odtud jsme jeli domů k rodinám. Navečeřeli jsme se a šli spát.

Čtvrtý den ráno jsme opět jeli do školy, ale byl to náš poslední vyučovací den v Anglii. Na konci vyučování jsme ve škole obdrželi certifikát za úspěšnou docházku a výuku. Potom jsme jeli do města Portsmouth – v minulosti rušný, námořní přístav a také místo narození spisovatele Charlese Dickense. Plavili jsme se lodí po moři 50 minut, byl to velký zážitek pro všechny, hlavně pro ty, kteří ještě nikdy nebyli u moře. Dále jsme navštívili loď Victory admirála Nelsona. No a nakonec někteří chtěli jít do obchodního centra, kde je Primark (obchod s oblečením), a tak jsme obchodní dům navštívili. Poté jsme opět odjeli na meeting point, odkud jsme jeli domů do rodin.

Pátý a poslední den v Anglii jsme dokončili prohlídku Londýna. Nejdříve jsme se vypravili ke katedrále sv. Pavla, kde měla svatbu princezna Diana. Potom jsme putovali k Shakespeare’s Globe – Shakespearovo divadlo. Potom následovala procházka kolem řeky Temže k Tower Bridge – zvedací most, který pouští velikánské lodě. Následně jsme šli do obrovského námořního muzea, kde jsme měli rozchod. V muzeu byly velké makety lodí, kotvy a sochy různých kapitánů lodí. O pár hodin později jsme měli sraz před muzeem a až jsme se všichni sešli, šli jsme na Greenwich, což je nultý poledník, kde jsme se na památku  vyfotili. Z Greenwiche byl krásný pohled na celý Londýn. Nakonec pro nás přijel náš autobus, kterým jsme již cestovali domů a řidiči nám na cestu prodali párky s tousty. Cesta domů byla dlouhá a řidiči nám opět pustili filmy, např. Útes smrti … Domů jsme přijeli v sobotu v pozdních večerních hodinách. Všichni máme v sobě spoustu krásných a nezapomenutelných zážitků, se kterými jsme se podělili doma se svými blízkými. Tímto byl úžasný zájezd do Londýna ukončen.

DSC_0028DSC_0117DSC_0259DSC_0336DSC_0393DSC_0200

 

 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Jídelníček

COVID 19 – INFO

Školský portál Pardubického kraje - Klíč ke vzdělání a vědění na dosah

FOTKY