Facebook

Eliška Trmačová na návštěvě v ZŠ Jaroměřice

Na pozvání paní vychovatelky Mileny Hrouzkové, která zajišťuje v naší škole a obci sběr víček pro Elišku, přijela Eliška Trmačová společně se svojí maminkou do naší školy. Po krátkém uvítání pana ředitele jsme měli možnost vyslechnout si Eliščin příběh. Eliška prodělala v dětství dětskou mozkovou obrnu, což je onemocnění mozku, po kterém se přestala vyvíjet tak jako ostatní děti a začalo ji ochabovat svalstvo. Když ve 2 letech rodiče zjistili, co se vlastně s Eliškou děje, začali s ní rehabilitovat a cvičit, aby opožděný vývoj co nejdříve dohnala. Podle slov maminky Eliška dosahuje největších pokroků právě v léčebně v Klímkovicích, kam každoročně odjíždí na měsíční rehabilitační pobyt. Ale takový pobyt bohužel není zadarmo. Zdravotní pojišťovna přispívá jen polovinu z celkové ceny a celých 50 tisíc si musí rodina každoročně uhradit sama. A to ještě není vše, péče o dítě s postižením vyžaduje celodenní péči a spoustu dalších financí na nejrůznější pomůcky, další rehabilitace a případné operace.

I my jsme se zeptali maminky, zda budou Elišce nasbíraná víčka stačit. Aby víčka Elišce vydělala alespoň na pobyt v lázních (50 tisíc), potřebuje 500 pytlů s víčky. Podle slov p. Trmačové už se dohromady nasbírala polovina pytlů, ale ještě polovinu potřebují.

Návštěva Elišky i její maminky byla velice příjemná a děti se zájmem poslouchaly a kladly nejrůznější otázky. Dozvěděli jsme se dokonce i to, že Eliška má ráda hudbu a zvuk kytary. Proto jsme jí společně s kytarovým doprovodem pana ředitele na závěr zazpívali a předali dárek, jako poděkování za to, že se o svůj příběh společně s maminkou podělili.

Na závěr jsme se dohodli, že p. Hrouzková dá pytel na chodbu, abychom viděli, jak rychle ho dokážeme společně naplnit. Sbírají se všechny plastové vršky, ale i vršky od piva. Pokud byste i vy chtěli přispět Elišce a její rodině, můžete nosit vršky do naší základní školy, do samoobsluhy v Jaroměřicích a Biskupicích. Zapojená je i opatovická ZŠ a ZŠ Boskovice.

p. uč. Stanislava Pudíková


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Jídelníček

COVID 19 – INFO

Školský portál Pardubického kraje - Klíč ke vzdělání a vědění na dosah

FOTKY