Facebook

Jsme opět nejlepší!

V pátek 24. května 2019 vyrazil tým čtrnácti žáků z páté až deváté třídy na Soutěž v poznávání živočichů do Domu dětí a mládeže v Moravské Třebové. Žáci měli za úkol rozpoznat a označit rodovým i druhovým jménem celkem 40 zástupců živočichů, od bezobratlých až po savce. A protože se všichni na soutěž pečlivě připravovali, mohou se opět, stejně jako v loňském roce, pochlubit nejvyššími příčkami v umístění. V kategorii 5. tříd zvítězila Natálie Holubová, druhé místo obsadila Kateřina Hrdinová, na třetí pozici skončila Karolína Havlíčková, čtvrté místo patřilo Sabině Číhalová, páté místo vybojovala Barbora Podlezlová a na šesté místo dosáhla Tereza Karhanová. Z výsledků této kategorie je jednoznačně vidět, že naše děvčata zabrala všechny první pozice a svým soupeřům nedala žádnou šanci. V kategorii 6. tříd zvítězil Jiří Beneš, třetí místo obsadil Adam Dufek, v jeho těsném závěsu, na čtvrtém místě, skončil Dominik Klvač a na pátém místě Adriana Pudíková. Kategorii 7. tříd zastupovala Veronika Vránová, která si obhájila své prvenství. V kategorii 8. tříd soutěžila děvčata Magdalena Staňková a Barbora Benešová, která vybojovala 1. a 2. místo. V kategorii devátých tříd zvítězila Simona Vránová. Celkovými vítězi soutěže se stali tito žáci: Magdalena Staňková, vyhrála 1. místo a nejvyšší počet bodů ze všech zúčastněných soutěžících, 2. místo získala Barbora Benešová a 3. místo Jiří Beneš.

S výbornými výsledky přijeli ze Soutěže v poznávání přírodnin i naši třeťáci. Soutěž se konala 23. května 2019 a zahrnovala poznávání živočichů i rostlin. Nejlepšího výsledku dosáhla Lenka Kriklová, která se probojovala na druhé místo, Štěpán Kovář, který obsadil třetí místo, Jana Grulichová získala čtvrté místo a Natálie Neubauerová páté místo.

Nesmíme zapomenout ani na reprezentaci našich žákyň v okresním kole Biologické olympiády, která se konala 16. dubna 2019 na DDM v Litomyšli. Barbora Benešová získala, v těžké konkurenci dětí z gymnázií, krásné 6. místo a Magdalena Staňková 11. místo.

Dne 17. května 2019 se také naši dva žáci zúčastnili soutěže Mladý zahrádkář ve Svitavách. Dominik Klvač obsadil druhé místo a Eliška Říhová páté místo.

Děkuji jménem všech vyučujících ZŠ Jaroměřice našim žákům za vynikající výsledky v přírodovědných soutěžích a přeji jim mnoho úspěchů, sil a chuti soutěžit i v dalších letech.

Mgr. Věra Grimmerová


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Jídelníček

COVID 19 – INFO

Školský portál Pardubického kraje - Klíč ke vzdělání a vědění na dosah

FOTKY