Facebook

Noc s Andersenem

čtyřlístekDalší ročník pohádkového programu a spaní v knihovně „Noc s Andersenem“ je zdárně za námi!  Už posedmnácté se uskutečnila v knihovnách, školách, klubech, domech dětí, v hasičárnách, u skautů i pionýrů noc s Andersenem. Mnozí ani neví, kdy se s touto tradicí začalo. První Noc s Andersenem proběhla v roce 2000 v uherskohradišťské knihovně a na dvacet malých čtenářů čekalo noční dobrodružství v podobě čtení pohádek, soutěží, her a překvapení. Dětem se to moc líbilo a postupně se přidávaly další knihovny, školy, spolky, kroužky ….až se z této činnosti stala jakási tradice. Každoročně měla tato akce určité téma. Loni všichni žili Karlem IV. Letos bylo hlavním tématem 180. výročí napsání pohádky Císařovy nové šaty a sekundárním tématem byl časopis Čtyřlístek. Nocovalo se s hrdiny komiksového časopisu Čtyřlístek.

I do naší ZŠ Jaroměřice zavítali Fifinka, Bobík, Pinďa a Myšpulín z Třeskoprsk. Viz foto. Akce na naší škole začala v 16 hodin. Všichni účastníci (3. – 5. ročník) nejdříve navštívili místní knihovnu. Tam již na nás čekala paní veterinářka MVDr. Jana Brtníková, která děti seznámila s našimi mazlíčky. Samozřejmě také vyšetřila naši čtveřici z Třeskoprsk. Dále se děti přesunuly zpět do školy, kde si po večeři poslechly a zhlédly prezentaci našich knihovnic paní Heleny Vykydalové a ,,pana Andersena“ v podání Heleny Neuerové. Zde jsme se dozvěděli spoustu užitečných informací ze života pana spisovatele. Děti měly také úkoly k tématu, které s radostí řešily. Večerní stezka odvahy bylo pro všechny to nejočekávanější. S pomocí pedagogického sboru, starších žáků a samozřejmě rodičů bylo možno tuto stezku odvahy uskutečnit. Večerní soutěže, kolektivní hry a drobné výtvarné práce bavily nejen děti, ale i pedagogy. Sobotní ranní loučení bylo pro všechny nemilé. Každý účastník dostal upomínkové dárky. Vzpomínáme na páteční program a již teď se těšíme na další rok. Musím podotknout, že každým rokem narůstají také počty účastníků, a tak Noc s Andersenem prožívají děti na

Novém Zélandu, Ukrajině, ve Španělsku, Bulharsku, Dánsku, Velké Británii, Německu, USA či Austrálii. Kdo se ještě neúčastnil této akce, oslovte vaši školu a knihovnu a přidejte se!

Mgr. Kateřina Továrková


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Jídelníček

COVID 19 – INFO

Školský portál Pardubického kraje - Klíč ke vzdělání a vědění na dosah

FOTKY