Projekt Krokus

Žlutou, na jaře kvetoucí rostlinku, není třeba představovat, ale proč byla zrovna ona vybrána pro označení projektu?

Projekt Krokus, do něhož se naše škola zapojila, nabízí možnost
přiblížit mladým lidem problematiku holocaustu a pomáhá zvyšovat povědomí o nebezpečích diskriminace, předsudků a fanatismu. Žáci z naší školy obdrželi ze Židovského muzea v Praze zásilku s 60 cibulkami krokusů, aby je zasadili jako připomínku jednoho a půl milionu židovských dětí, které zemřely během holocaustu. Žlutá barva by měla připomínat Davidovu
hvězdu, jež byli Židé nuceni nosit během nacistické vlády. Žáci 6. a 8. třídy vyměřili v pracovních činnostech tvar této hvězdy a cibulky zasadili na školním pozemku vedle altánku. Až budou na jaře kolemjdoucí lidé obdivovat květiny, mohou jim žáci vysvětlit, co krokusy symbolizují.

Mgr. Věra Grimmerová

2019_10_Projekt Krokus