Facebook

První setkání s našimi předškoláčky a jejich rodiči

Děti, které se chystají v dubnu k zápisu do 1. třídy a tedy v září poprvé do školy, získaly možnost společně se svými rodiči navštěvovat kroužek PŘEDŠKOLÁČEK. Kroužek povede paní učitelka Kateřina Továrková, budoucí třídní učitelka prvňáčků. Dále paní učitelka Marcela Pudíková, která má s vedením prvních tříd mnoho zkušeností. Ve středu 8. 11. proběhla první schůzka. Těší nás, že této nabídky využili téměř všichni rodiče našich předškoláčků. Schůzek bude dohromady celkem šest.

Tentokrát jsme se věnovali teoretickým poznatkům ke školní zralosti.  Z Boskovic k nám přijela přednášet paní PhDr. Ilona Pešová, která měla připraveny velmi důležité informace pro rodiče budoucích prvňáčků. Tentokrát jsme se věnovali teoretickým poznatkům ke školní zralosti. Rodiče se aktivně zapojovali do přednášky a s nadšením zjišťovali různé informace.

Po tomto prvním setkání proběhnou další čtyři schůzky, kde se děti spolu se svými rodiči zábavnou formou připraví na vstup do první třídy (tyto lekce se budou konat v lednu, únoru, březnu a dubnu). Cílem bude seznámit se s prostředím školy, třídy, budoucím kolektivem spolužáků, s třídní učitelkou a se situacemi, které mohou ve škole nastat. V září pak nebude prostředí školy pro děti neznámé a cizí. V kroužku budou děti hravou formou plnit úkoly určené k  rozvíjení  jejich rozumových, tělesných, sluchových i zrakových schopností. Rodiče budou mít možnost při všech těchto aktivitách sledovat své dítě, přesvědčit se, jak jejich ratolest pracuje samostatně a ve skupině, jak je dítě aktivní či pozorné. Uvidí na  jaké úrovni jsou schopnosti dítěte a případně v čem má drobné nedostatky.

Každá hodinová lekce má svoji strukturu, budou se tu střídat činnosti rozvíjející jemnou motoriku, grafomotoriku (uvolnění ruky, příprava na psaní), řeč (výslovnost) a myšlení, zrakové a sluchové vnímání, paměť, prostorovou pravolevou orientaci, početní představy a soustředění. Děti budou pracovat společně, samostatně na interaktivní tabuli, frontálně v lavicích, ve dvojicích, ve skupinách na koberci. Každá lekce bude proložena básničkami, říkadly, písničkou, různými pohybovými aktivitami či dětskými hrami.

Poslední setkání se bude konat v červnu, kdy třídní učitelka podá rodičům potřebné informace k nákupu pomůcek a školních potřeb pro prvňáčky. Rodiče se dozví aktuální informace o chodu školy. Vyřeší se různé administrativní záležitosti.

Věříme, že společně strávený čas bude přínosný pro děti, rodiče i paní učitelky. Chceme, aby děti zažily pocity úspěchu a radosti z dobře splněných úkolů, aby se také rodiče cítili příjemně, pohodově.  Vstup do školy bude díky tomu pro všechny snazší a radostnější.

Vizitkou práce dětí budou jejich pracovní listy v portfoliu.

Na shledanou u zápisu a na viděnou v září v 1. třídě! Už se těšíme!

Mgr. Kateřina Továrková

                                                                               foto: Mgr. Marcela Pudíková


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Jídelníček

COVID 19 – INFO

Školský portál Pardubického kraje - Klíč ke vzdělání a vědění na dosah

FOTKY