Facebook

Květnové laborky

I v květnu se sešlo naše Centrum kolegiální podpory a uspořádalo pro pedagogy z okolních škol další laboratorní odpoledne. Tentokrát jsme se zabývali jednoduchou robotikou a využitím minirobotů ve výuce.

Představili jsme kolegům práci s roboty, které využíváme při vyučování my a naši žáci. Začínáme už v mateřské školce, kde mají děti k dispozici Bee-bota, což je robot ve tvaru včelky, kterému zvládnou zadávat úkoly i předškolní děti.

Na druhém stupni ZŠ využíváme Ozoboty. To jsou malí programovatelní robůtci, kteří kromě jiného umí „číst“ čáru se zakódovanými příkazy. Práci s nimi si všichni hosté vyzkoušeli sami a my, členky CKP, jsme přesvědčené, že jejich nadšení bylo opravdové .

Nakonec se předvedli naši Lego-roboti. Programování těchto robotů je o něco složitější, ale i to jsme s kolegy vyzkoušeli.

Během celého odpoledne jsme také společně diskutovali a vymýšleli, kde a v jakých předmětech lze roboty využívat. Rozhodně to není záležitost pouze informatiky. Náměty, které jsme připravili, se týkaly např. matematiky, zeměpisu, dějepisu, výtvarné výchovy a dokonce i tělocviku.

Doufáme, že kolegové odcházeli z Laborek obohaceni o nové informace a chuť s roboty pracovat.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Jídelníček

COVID 19 – INFO

Školský portál Pardubického kraje - Klíč ke vzdělání a vědění na dosah

FOTKY