Facebook

Den vody

Ve středu 12. června proběhl celoškolní projekt „Den vody“. Proč jsme si zvolili téma o vodě?

            Stále častěji slýcháváme, že voda je nezbytná k životu. Nedostatek vody je v současnosti pro lidstvo obrovský problém.  Počet lidí na zeměkouli stále roste, ale množství pitné vody ne. Lidé se velice dlouho o vodu na zeměkouli příliš nestarali. Do vod vypouštěli ohromné množství odpadů a jiných jedovatých látek.

            Pro žáky I. stupně byl připraven vzdělávací program na hřišti, kde se zábavnou formou seznámili s koloběhem vody v přírodě, dozvěděli se, jaké máme podoby a druhy vody, co nepatří do kanalizace a jiné zajímavosti. Soutěžemi na jednotlivých stanovištích si připomněli význam vody pro naši planetu.

Žáci II. stupně se vydali na naučnou procházku po Jaroměřicích a zjišťovali různé zeměpisné hodnoty. V jejich práci jim pomáhaly čtyři studentky z fakulty Geografie UP v Olomouci. Po cestě samozřejmě několikrát míjeli místní Úsobrnský potok, u kterého mohli zjistit, jakou významnou roli hraje voda při měření teploty a vlhkosti vzduchu. Na dalších stanovištích žáci pomocí speciálních přístrojů měřili např. teplotu vzduchu, rychlost větru, tlak vzduchu, vlhkost vzduchu nebo také intenzitu hluku. Aby se po cestě neztratili, tak měli k dispozici GPS navigaci, která je vždy nakonec dovedla na místo určení. Na závěr žáci zhodnotili a porovnali naměřené údaje.

Chtěli bychom poděkovat pracovnicím DDM v Moravské Třebové a VHOS a.s., které připravily zajímavý program pro naše prvostupňáky, studentkám fakulty Geografie UP v Olomouci a také všem žákům za vzorné chování a zájem o dané téma.

Mgr. Dagmar Valentová a Mgr. Luděk Dobeš

2019_Den vody
IMG 20190612 090959
« 1 z 55 »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Jídelníček

COVID 19 – INFO

Školský portál Pardubického kraje - Klíč ke vzdělání a vědění na dosah

FOTKY