Facebook

ČTVRTÝ PŘEDŠKOLÁČEK JE ZA NÁMI

Ve středu 26. 3. proběhl v naší Základní škole Jaroměřice další Předškoláček v pořadí. Děti, které se chystají za pár dní k zápisu do 1. třídy a v září poprvé do školy, si prošly dalším hodinovým programem pod vedením paní učitelky Mgr. Katky Továrkové.

Stejně jako minule, tak i dnes se paní učitelka snažila dětem věnovat v oblasti grafomotoriky, děti procvičovaly velké a malé klouby, hrubou i jemnou motoriku, motoriku očních pohybů a artikulační orgány, vizuomotoriku (souhra mezi okem a rukou), smyslové vnímání, zrakovou a sluchovou diferenciaci, koncentraci pozornosti. Paní učitelka kontrolovala správný špetkový úchop psacího náčiní a celkové postavení ruky na lavici.

Celý program paní učitelka sestavila formou hry. Rodiče měli opět možnost při všech těchto aktivitách sledovat své dítě, přesvědčit se, jak jejich ratolest pracuje samostatně, jak je dítě aktivní, pozorné, jaké má schopnosti či v čem má drobné nedostatky.

Pracovalo se přímo s interaktivní tabulí, ale také s pracovními listy. Děti prožily a ještě prožijí pocity úspěchu a radosti z dobře splněných úkolů. Vizitkou práce dětí byly další pracovní listy do jejich portfolia.

Můžeme se rozloučit slovy: 25. 4. 2018 na shledanou u dalšího PŘEDŠKOLÁČKA. Dříve však 11. 4. 2018 u ZÁPISU DO PRVNÍCH TŘÍD!

 

Mgr. Kateřina Továrková

Foto: Mgr. Kateřina Továrková


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Jídelníček

COVID 19 – INFO

Školský portál Pardubického kraje - Klíč ke vzdělání a vědění na dosah

FOTKY