Facebook

Den bezpečnějšího internetu v ZŠ Jaroměřice

 deMálokdo ví, že se 7. únor 2017 zařadil mezi významné dny v kalendáři. Na toto datum připadá Den bezpečnějšího internetu. Touto problematikou, prevencí různých sociálně patologických jevů, se na naší škole zabývá ŠKOLNÍ METODIK PREVENCE Mgr. Kateřina Továrková, která spolupracuje s ostatními pedagogy. Preventivního projektu k tomuto významnému dni se aktivně zhostila paní učitelka Mgr. Věra Grimmerová, která se společně s žáky 8. třídy Základní školy Jaroměřice zapojila do soutěže, kterou vyhlásilo Národní centrum bezpečnějšího internetu. Tato soutěž byla vyhlášena na webových stránkách www.saferinternet.cz a je podporována mezinárodní sítí INSAFE.

Jejím cílem je podpořit bezpečnější a zodpovědnější užívání internetu především mezi dětmi a mladými lidmi. Letošní téma „Chraň svá data, chráníš tím sebe a své blízké“ vedlo žáky k zamyšlení nad svými účty na INTERNETU a hlavně nad svým chováním ve smyslu zveřejňování osobních údajů či fotografií na sociálních sítích.

Osmáci se rozhodli, že v MEDIÁLNÍ VÝCHOVĚ navrhnou dopravní značky, které pomohou uživateli zorientovat se na INTERNETU. A tak sestavili celkem 16 zákazových nebo výstražných značek, které by měly z určitých stránek internetu vždy „vyskočit“, pokud tyto stránky budou obsahovat jakékoliv nebezpečí pro uživatele. Značky žáci nakreslili, nalepili na velký plakát a vyvěsili na chodbě školy. Tímto způsobem se mohli se značkami seznámit všichni ostatní žáci i učitelé a rozpoznávat, co která značka znamená. Kromě této aktivity žáci také vyplnili dotazník, který vyhodnocuje jejich názory o možnostech nebezpečí na internetu.

Mgr. Věra Grimmerová

Zneužití osob.údajů Zbraně Závislost Zákaz vstupu Výbušniny Virus Terorismus Šílenství Strach Sprostá slova Sex Násilí2 Násilí Hazard Foto2 Foto1 Drogy Diskriminace


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Jídelníček

COVID 19 – INFO

Školský portál Pardubického kraje - Klíč ke vzdělání a vědění na dosah

FOTKY