Facebook

Duben v družině

DOPRAVNÍ VÝCHOVA A ZDRAVOVĚDA

Stále častější jsou úrazy dětí, ke kterým dochází na silnicích. Proto jsme se zaměřili na znalost dopravních značek a základních předpisů. Vše zatím jen teoreticky, a to při dopravním kvízu na hřišti, vyplňováním pracovních listů nebo sledováním výukového pořadu o rodině Neplechových, který vznikl v rámci projektu Dětství bez úrazů. Řešení různých modelových situací jsme si vyzkoušeli na IT tabuli v programu Škoda hrou. Tu nejdůležitější část – JÍZDY ZRUČNOSTI – připravujeme pro děti na květen. O úrazech a o tom, jak jim předcházet, jsme si nejdříve povídali a pak přišla řada i na praktickou činnost – obvazování a ošetřování různých druhů zranění. Z družiny byla rázem nemocnice plná pacientů!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

VÝLET DO BISKUPIC

Na pěší výlet za domácími mazlíčky jsme se vydali v pondělí 18. 4. 2016, a to na pozvání dětí z Biskupic. A viděli jsme toho spoustu: králíka u Tadeáše, papouška, morče a králíka u Gity, šneky, želvu, morče a potkany u Báry a hlavní program byl připraven u Pazdírků a Procházků, kde na nás čekala celá rodina včetně strojů a zvířat. Děti měly možnost svézt se v traktoru, jezdit na poníkovi Šohajovi (ochotně a trpělivě ho vodila Lucka Antlová), skákat na trampolíně, hrát si s kočkou nebo krásnými štěňaty, pozorovat koně nebo strakatou kozu a taky občerstvit se u připraveného pohoštění. Na závěr vystoupil pan Robert Kudláček alias Bob Montana – mistr České republiky a Evropy v soutěžích ovládání lasa a biče. Nádherná podívaná a i toto si mohly děti vyzkoušet. Libušce a rodičům moc děkujeme za krásné odpoledne a těšíme se na další!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

POKUSY

I děti na 1. stupni ZŠ jsou schopné si s mírnou dopomocí vyzkoušet zajímavé pokusy, které obohatí jejich přírodovědné vzdělání. Získají tak potřebné dovednosti a díky pokusům hodně věcí lépe pochopí a zapamatují si. Proto jsme využili sadu „ Tajemství přírody“ získanou při projektu „Velká technika pro malé kutily“. Sada je určena převážně pro chemické pokusy a pracovali jsme s pomůckami, které děti dobře znají (sůl, ocet, jedlá soda, voda, jar, mléko, vejce, barvivo, a pod). Pokusnictví děti velmi bavilo, někteří zkoušeli i doma a slíbili jsme si, že vše brzy zopakujeme a vyzkoušíme i něco nového. Mezi nejzajímavější pokusy patřily: sopka, veselá rukavice, kouzelný balonek, přelévání plynu, hořící ruka nebo vajíčko v lahvi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Jídelníček

COVID 19 – INFO

Školský portál Pardubického kraje - Klíč ke vzdělání a vědění na dosah

FOTKY