Facebook

Informace z Předškoláčka

 Ve středu 31. 1. proběhl v naší Základní škole Jaroměřice další Předškoláček, již druhý v pořadí. Děti, které se chystají v dubnu k zápisu do 1. třídy a v září poprvé do školy, si prošly prvním hodinovým programem pod vedením paní učitelky Katky Továrkové.

Děti usedly do lavic, kde již neseděly se svými rodiči, ale s jiným kamarádem. Cílem bylo seznámit se s prostředím školy, třídy, budoucím kolektivem spolužáků, s paní učitelkou, s věcmi a situacemi, které tak pro děti v září nebudou již neznámými a cizími. Děti hravou formou plnily úkoly, které rozvíjí jejich schopnosti rozumové, tělesné, sluchové i zrakové. Rodiče měli možnost při všech těchto aktivitách sledovat své dítě, přesvědčit se, jak jejich ratolest pracuje samostatně, ve skupině, jak je dítě aktivní, pozorné, jaké má schopnosti či v čem má drobné nedostatky.

V celé hodině se střídaly aktivity jako jsou uvolňovací cviky při psaní, zrakové a sluchové vnímání, prostorová pravolevá orientace, početní představy, poslech (říkadla a písničky). Pracovalo se přímo s interaktivní tabulí, ale také s pracovními listy. Děti prožily a ještě prožijí pocity úspěchu a radosti z dobře splněných úkolů. Domů si děti odnesly malý dárek, krásné trojhranné pastelky a trojhrannou tužku. Vizitkou práce dětí budou jejich pracovní listy v portfoliu.

Můžeme se rozloučit slovy: 28. 2. 2018 na shledanou.

Mgr. Kateřina Továrková

foto: Mgr. Marcela Pudíková

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Jídelníček

COVID 19 – INFO

Školský portál Pardubického kraje - Klíč ke vzdělání a vědění na dosah

FOTKY