Facebook

Jarmark a podzimní vystoupení

První prosincový den proběhl na naší škole v duchu PODZIMNÍHO VYSTOUPENÍ. Tento projekt byl současně spojen s JARMARKEM. Byl určen nejen pro rodiče našich žáků, ale i pro babičky, dědečky, strýce, tetičky, sourozence, … Program se plánoval již od září a byl do něho zapojen celý první stupeň naší základní školy. Paní učitelky se svými žáky pilně nacvičovaly a připravovaly na jarmark spoustu milých drobností. K dostání byly výrobky našich žáků všech věkových kategorií.

Děti prvního stupně předvedly svá krátká vystoupení:

Na úvod programu zahráli a zazpívali žáci páté třídy pohádku Karkulka pod vedením paní učitelky Stáni Pudíkové. Krásné rekvizity a kostýmy doplňovaly nádhernou atmosféru pohádky, zejména úchvatný kostým vlka, který byl opravdu strašidelný.
Následovalo představení druhé třídy. Ta se na chvíli převtělila do malých zvířátek. Tento program s nimi nacvičila paní učitelka Marcela Pudíková.
Po druhé třídě vystoupila čtvrtá třída s první částí svého programu, který s žáky nacvičila paní učitelka Kateřina Továrková. Naši čtvrťáci zpívali písničku Podzimku, podzimku. Hudební doprovod na klávesy pro první a čtvrtou třídu zahrál Tobiáš Továrek, žák 3. třídy. Tímto mu moc děkujeme. Následovaly básničky našich čtvrťáků. Všichni žáci čtvrté třídy, paní učitelka i paní asistentka měli ušité kostýmy, které vyrobila paní učitelka Kateřina Továrková. Děti si ke kostýmům vyrobily čelenky, které měly nádech podzimu.
Poté se předvedli naši prvňáčci pod vedením paní učitelky Dáši Valentové. Jejich písničky Holka modrooká a Žabička zelená byly velmi hezky zazpívané. Zpěv prvňáčci doplnili ještě básničkami.
Další v pořadí vystoupila třetí třída, kterou doprovázela paní učitelka Marcela Langerová. Naši malí třeťáčci se vtělili do dvanácti měsíců a každý z nich představili písničkou. V celém představení bylo možno vidět krásné převleky a rekvizity.
Na samotný závěr opět vystoupili čtvrťáci, kteří zahráli divadlo Jak se nechala vánočka pojistit proti připálení. Celé
vystoupení ukončili písničkou Není nutno, není nutno.
Jsme velmi potěšeni, že podzimní vystoupení s jarmarkem mělo úspěch a že počet diváků předčil naše očekávání. Tímto chceme slíbit, že v projektech pro rodiče budeme pokračovat. Jsme moc rádi, že jste přišli na představení Vašich dětí! Vzhledem k menší kapacitě míst v objektu školy uděláme takové opatření, aby bylo dostatek míst k sezení pro všechny.

Za ZŠ Jaroměřice organizátorka projektu
Mgr. Kateřina Továrková
Foto: Mgr. Věra Grimmerová


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Jídelníček

COVID 19 – INFO

Školský portál Pardubického kraje - Klíč ke vzdělání a vědění na dosah

FOTKY