Facebook

Jaroměřičtí žáci opět na stupních vítězů

Ve středu 6. června 2018 proběhlo v Domě dětí a mládeže  v Moravské Třebové oblastní kolo soutěže v poznávání rostlin. Děti tam měly za úkol poznat 50 druhů natrhaných bylin a dřevin. Jaroměřičtí žáci se na tuto soutěž pilně připravovali.

V zimním období se učili poznávat rostliny podle obrázků a prezentace v počítači. Potom chodili poznávat rostliny na Potůčky, na louku a do lesa a dále se učili  určovat rostliny, které pro ně pravidelně připravovala vyučující do zkumavek ve škole. A tak postupně jarní rostliny vystřídaly letní a děti se měly pořád co učit! Nakonec se jim jejich snaha a ochota věnovat se botanice ve svém volném čase vyplatily.

V kategorii pátých tříd zvítězil Dominik K., který současně reprezentoval obec Jaroměřice  i v okresním kole soutěže Mladý zahrádkář, v níž získal pěkné 3. místo. Na 2. místě skončila Adriana P. a 3. místo obsadila Aneta Z.

V kategorii šestých tříd se vítězkou stala Kateřina N., která navíc nasbírala nejvyšší počet bodů ze všech soutěžících, což jí zajistilo pozici absolutní vítězky soutěže. Druhé místo obsadila Aneta V. a páté místo Nikola P.

Další soutěžící, která usilovala o co nejvyšší post v kategorii sedmých tříd, byla Barbora B. Ta opět nechala za sebou všechny ostatní soutěžící a získala první místo.

Ve čtvrtek 7. června 2018 jelo naši školu a region Moravskotřebovska reprezentovat 10 žáků do okresního kola Soutěže v poznávání živočichů. Ani tam se jaroměřičtí žáci nenechali zastrašit některými druhy hmyzu, které ještě nikdy neviděli. Malinko je zaskočilo, že se v okresním kole objevili i takoví zástupci, kteří nebyli uvedeni v požadovaném seznamu živočichů, a proto neměli možnost, při vší snaze, se tyto živočichy naučit. Přesto bojovali statečně, opět prokázali nejlepší znalosti a ve všech kategoriích si odnesli nejvyšší ocenění.

V kategorii pátých tříd zvítězil Adam D., druhé místo získal Jiří B., na třetí pozici skončila Kristýna J. a na čtvrté Adriana P.

V kategorii šestých tříd přeskočila ve znalostech všechny ostatní soutěžící  Veronika V., která přesvědčivě zvítězila, druhé místo pak patřilo Rostislavu P.

Sedmou třídu reprezentovala Barbora B. a Magdalena S. Obě děvčata dosáhla se shodným počtem bodů na první místo.

V kategorii osmých tříd zvítězila Anna S. a druhé místo vybojovala Simona V.

Za všechny tyto úspěchy obdržela jaroměřická škola pochvalu od pana inženýra Kamila Sopouška, člena ZO ČSOP Moravská Třebová, který do všech poznávacích soutěží lovil a sbíral živé exponáty.

Děkuji všem žákům, kteří reprezentovali školu v přírodovědných soutěžích, za jejich odvahu, snahu, píli, ctižádostivost a vynikající výsledky. Není lepší pochvaly pro učitele, než mít tak šikovné a úspěšné žáky! A v letošním roce se to opravdu podařilo! Dále děkuji kolegyním Dagmar Valentové, Marcele Pudíkové a Kateřině Továrkové za spolupráci v přípravě dětí na soutěže.

Mgr. Věra Grimmerová


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Jídelníček

COVID 19 – INFO

Školský portál Pardubického kraje - Klíč ke vzdělání a vědění na dosah

FOTKY