Facebook

LABORKY.CZ: Květnové projektové odpoledne

I v květnu se sešlo naše CKP a uspořádalo pro pedagogy z okolních škol další laboratorní odpoledne. Tentokrát jsme se zabývali jednoduchou robotikou a využitím robotů ve výuce.

Představili jsme kolegům práci s roboty, které využíváme při vyučování my a naši žáci. Začínáme už v mateřské školce, kde mají děti k dispozici Bee-bota, což je robot ve tvaru včelky, kterému zvládnou zadávat úkoly i předškolní děti.

Na druhém stupni ZŠ využíváme Ozoboty. To jsou malí programovatelní robůtci, kteří umí „číst“ čáru se zakódovanými příkazy. Práci s nimi si všichni hosté vyzkoušeli sami a my, členky CKP, jsme přesvědčené, že jejich nadšení, bylo opravdové.

Nakonec se předvedli naši Lego-roboti. Práce s těmito roboty je o něco složitější, přesto se učitelé seznámili se základními principy jejich programování.

Během celého odpoledne jsme také společně diskutovali a vymýšleli, kde a v jakých předmětech lze roboty využívat. Rozhodně to není záležitost pouze informatiky. Náměty, které jsme připravili, se týkaly např. matematiky, zeměpisu, dějepisu, výtvarné výchovy a projektů, které propojují více předmětů.

Doufáme, že kolegové odcházeli z Laborek obohaceni nejen o nové informace, ale i o chuť využít roboty ve vlastní výuce.

2019_Květnové laborky
FO-36 1905 03
« 1 z 8 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Jídelníček

COVID 19 – INFO

Školský portál Pardubického kraje - Klíč ke vzdělání a vědění na dosah

FOTKY