Facebook

Noc s Andersenem

Bylo, nebylo – tak začíná spousta krásných pohádek. Tak i děti 3., 4. a 5. třídy prožily ve škole a v místní knihovně pohádkovou noc – Noc s Andersenem.

Sešli jsme se v pátek 29. března odpoledne, každý si nejprve vybral místečko, kam v noci uloží svoje tělíčko. A hurá na divadélko o životě H. Ch. Andersena. Scénku si připravily: knihovnice z Jaroměřic paní Veronika Kraváčková, paní učitelka Marcela Švancarová a  knihovnice z Biskupic paní Helena Neuerová s dcerou Aničkou. Následovala krátká filmová ukázka o životě dětí v dnešním Dánsku.

Letošní noc byla spojena s naším spisovatelem Ondřejem Sekorou. S nadšením jsme se tedy pustili do plnění úkolů, které nám řekly mnoho zajímavého z jeho života a tvorby.

Ondřej Sekora byl také vášnivý entomolog, proto si pro nás paní učitelka Věra Grimmerová připravila kvíz na poznávání hmyzu z jeho knih. Zvítězili jsme všichni a sladká odměna nás neminula.

Potom už nás čekal pan Abraham z Úsobrna se svými ptáky. Dravec karančo nás překvapil svou inteligencí a hlavně šikovností při hledání potravy. Sovy Amálka a Robin se nám také moc líbily. Zvláště, když jsme si je mohli pohladit.

Po večeři nás zaměstnala tvořivá dílnička a čekání na stezku odvahy. Zima nám nezabránila na stezce posbírat písmenka, v knihovně z nich složit tajenku a napsat rodičům pohled z andersenovské noci.

Druhá večeře nám po stezce moc chutnala. Umýt se, vyčistit zuby a zalehnout se nám moc nechtělo, ale při čtení úryvků z knih Ondřeje Sekory jsme postupně usínali.

V sobotu ráno nás čekala chvilinka hygieny, balení, snídaně. Rozloučili jsme se v atriu, kde jsme dostali odměny, které nám věnoval pan Ladislav Sekanina. A už jen cesta domů.

Zazvonil zvonec a pohádkové noci byl konec.

Mgr. Marcela Pudíková

2019_Noc s Andersenem
IMG 1260
« 1 z 17 »



Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Jídelníček

COVID 19 – INFO

Školský portál Pardubického kraje - Klíč ke vzdělání a vědění na dosah

FOTKY