Facebook

Obrovský úspěch naší žákyně Anety N.

V letošním školním roce se naše základní škola poprvé zúčastnila 11. ročníku soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika České republiky, kterou organizuje SPŠCH Pardubice ve spolupráci s Chemicko-technologickou fakultou Univerzity Pardubice za podpory sponzorů z chemických podniků Pardubic a okolí.

1. kolo soutěže proběhlo v říjnu 2017 na více než 150 základních školách kraje Středočeského, Libereckého, Pardubického, Královehradeckého a Vysočina. Do soutěžního testu z chemie se zapojilo více než 5000 žáků. Z naší školy postoupili do 2. kola soutěže 4 žáci: Aneta N., Pavlína N., Martin V. a Robin M. Konalo se v prosinci 2017 v jednotlivých krajských městech, v našem případě v Pardubicích na SPŠCH. Ze 358 soutěžících z těchto 5 krajů postoupilo do 3. kola soutěže prvních 30 žáků. S potěšením můžeme říci, že do tohoto nejvyššího regionálního kola postoupila i naše žákyně Aneta N. Toto kolo proběhlo 18. ledna 2018. Ve 3. kole musela Aneta prokázat praktické dovednosti a poprat se se soutěžními úkoly v chemické laboratoři, což nebylo vůbec jednoduché, protože na naší základní škole nemáme laboratoř ani potřebné vybavení.  Aneta byla ve srovnání s jinými žáky z velkých měst v jisté nevýhodě. Do celkového hodnocení soutěže se započítávaly výsledky ze 2. a 3. kola.

Dne 4. 4. 2018 se uskutečnilo v klubu ABC v Pardubicích Na Olšinkách slavnostní vyhlášení výsledků soutěže. Byli pozváni i účastníci ze 2. kola soutěže, kteří přijeli společně s paní učitelkou Věrou Grimmerovou podpořit Anetu a netrpělivě očekávali, jaké bude jejíumístění.

K naší obrovské radosti získala Aneta krásné 11. místo z celkového počtu 358 soutěžících z 5 krajů České republiky.

Jsme velmi rádi, že se naše malá základní škola může pochlubit jedním z nejlepších chemiků České republiky. Anetě moc gratulujeme k úspěšnému umístění a přejeme jí mnoho dalších úspěchů při studiu na střední škole.

Mgr. Věra Grimmerová

2018_Hledáme nejlepšího mladého chemika
DSCN1736
« 1 z 6 »

Poznámka: Jména uvádíme pouze částečně kvůli evropskému nařízení o ochraně osobních údajů, tzv.GDPR


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Jídelníček

COVID 19 – INFO

Školský portál Pardubického kraje - Klíč ke vzdělání a vědění na dosah

FOTKY