Olympiáda v českém jazyce

Olympiádu jsme všichni začali ve školním kole, které se konalo před vánočními prázdninami. Po Vánocích učitelé opravili naše práce z olympiády, do okresního kola postoupili Jakub Šmíd z 8.třídy a Zdenka Čujanová z 9. třídy. Za odměnu, že jsme postoupili, nám byla každému věnována knížka.Okresní kolo se konalo 5.února v  základní škole ve  Svitavách. Jela s námi paní učitelka  Bohatcová. Nejprve jsme psali mluvnickou část a potom sloh na téma,,Strašidla z okolí“. Olympiáda začala v devět hodin a skončila o půl dvanácté.Vyhodnocení jsme se dozvěděli až další den. I když jsme se neumístili na předních příčkách, rádi jsme se olympiády zúčastnili.

Zdenka Čujanová