Facebook

Pes fotbalista – projektový den v družině

V pondělí 8. dubna 2019 proběhl v naší školní družině projektový den s názvem SORBON – PES FOTBALISTA. Tento zábavně preventivní program byl zaměřen na vztah dětí ke zvířatům. O tom, zda se jim program líbil, napsali žáci sami. Jejich články najdete pod fotogalerií.

                                                                                                      Soňa Valentová

2019_Družina_Sorbon - pes fotbalista
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
« 1 z 9 »

Pes Sorbon je kříženec vlčáka a zlatého retrívra. Má pána jménem Zdeněk Zaoral. Sorbonovi sourozenci byli světlí a on je černý. Je mu devět let a bude mu deset let. Jeho pán chtěl, aby hledal DROGY, ale Sorbona to nebavilo, tak hraje fotbal.  Říkal nám, jak se o psy starat a tak dál. Potom jsme šli hrát fotbal. Sorbon uměl hromadu povelů a překvapilo mě, že umí čůrat na povel. Bylo to super, když přijeli, ale uteklo to strašně rychle.
Lexová

Pes Sorbon je moc hodný pes, umí hodně povelů a umí hrát fotbal. Chvíli jsme byli v družině a potom jsme šli ven před školu a tam hrál ten fotbal. Ve družině ukazovali povely, co normální pes neumí. Taky bych chtěla stejného psa. Byl celý černý a měl devět let. Za chvíli mu má být deset a na to, že mu je devět, tak je hodně šikovný. Poslouchal na všechny povely. Co mu páníček řekl, tak to udělal. Třeba mu řekl, ať to nejí a on to nesnědl. Až mu řekl, ať to sní, tak to zase snědl. Moc se mi to líbilo. Chtěla bych, aby přijel do školy ještě jednou.
Karhanová

V pondělí 8.dubna přišel do družiny pes Sorbon a jeho páníček. Sorbon je kříženec vlčáka a zlatého retrívra. Je to obrovský mazel, který si rád hraje a k tomu umí hrát fotbal, což je něco!
Jeho maminka je žlutý zlatý retrívr a táta také žlutý, ale vlčák. Bylo to nečekané, ale Sorbon byl ze všech jeho sestřiček a bratříčků černý. Jeho páníček nám řekl, že si strašně kdysi přál parťáka, tak šel do útulku a když tam uviděl malé černé štěně, tak si ho hned vzal.
Hrál si s ním doma, pravidelně s ním chodil na procházky a tvrdě ho trénoval. Dokonce Sorbon umí i na povel vykonat svou potřebu. Ten pán nám říkal, jak se o pejska správně starat a jak udělat, aby vás poslouchal a věděl, že pánem jste vy. Po nějaké době jsme šli ven, aby nám ukázali, jak Sorbon umí hrát fotbal. A skutečně to uměl. Byl to skvělý zážitek.
Ilona Čmelová

Na setkání nám Sorbonův páníček vysvětloval, jak vycvičit, ochránit a pečovat o pejsky. Také nám říkal, že každý pes by měl nosit náhubek, i když se chová hezky nebo je agresivní. Pes se vždy může polekat a jediná jeho reakce je, že se chce ochránit. Proto vás může kousnout. Také by každý pes měl mít reflexní obojek. Nemusíte si ho kupovat, můžete si koupit dva blikající reflexní pásky se suchým zipem a spojit je k sobě. Anebo svému pejsku dát na každou nohu jeden reflexní pásek. Náhubek prý slouží k tomu, aby pes nikoho nepokousal nebo aby nesnědl něco špatného a také, když na náhubek připevníte vodítko, pes nebude mít takovou sílu, takže s vámi nemůže trhnout. Sorbon miluje svůj míč. Míč je pro něj nejoblíbenější hračka. Sorbon je labradorský retrívr křížený s německým ovčákem. Jako jediný byl černý, i když jeho rodiče byli světlí.
Kateřina Hrdinová

Přednáška se konala v pondělí 8. 4. 2019. Pes Sorbon je fotbalista. Sorbonovi je 9 let.Umí všechny povely. První stanoviště bylo ve školní družině. Tam jsme se ptali na všelijaké otázky. Druhé stanoviště bylo na plácku u školy. Tam nám ukazoval Sorbon, jak umí hrát fotbal atd…Sorbon je velmi hodný, nikdy nikomu neublížil.
Tillerová

Pes Sorbon je velký černý pes a má dlouhou srst. Je to pes křížený, jeho máma je retrívr a otec je německý ovčák.  Sorbon má rád mazlení a hraje fotbal.
Zuzana Lexmanová


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Jídelníček

COVID 19 – INFO

Školský portál Pardubického kraje - Klíč ke vzdělání a vědění na dosah

FOTKY