Policejni psi v Jaroměřicích

OLYMPUS DIGITAL CAMERAVe středu 21.5.2014 proběhla na hřišti ukázka výcviku policejních psů za účasti žáků naší základní a mateřské školy. Zkušení psovodi nám představili své tři belgické ovčáky (Abel, Ayseus a Effrayer) a jednoho německého ovčáka Dyka. Kromě zvládnutí základních povelů nám předvedli i plazení, aportování a zadržení pachatele. Viděli jsme ukázky výcviku jak mladých psů, tak i jejich starších „kamarádů“. Děti v ukázce viděly, jak si pejsci postupně osvojují správné návyky, jaká je čeká odměna za správně provedený úkon a jak zvládají základní příkazy i zadržení či hledání pachatele. Akce byla prospěšná pro obě strany – dětem přinesla nové zážitky a psům přesné zvládání požadovaných úkonů před velkou skupinou lidí. Děkujeme pprap. Františkovi Běhalovi, pprap. Dobešovi a nprap. Zikovi za super akci a výkony a těšíme se na příště!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA