Povídání se spisovatelkou

Dne 21. listopadu 2019 nás navštívila paní spisovatelka Danka Šárková. Prozradila nám, že bydlí vysoko v horách v Krkonoších na samotě, kde provozuje penzion. Jak se tam dostala z malého pražského bytu? O tom napsala paní spisovatelka knihu pro dospělé. Ovšem to není jediná kniha pro ,,dospěláky“. Několik jich přivezla ukázat. Ale i na děti tato žena myslí. Pro malé zvídavé děti napsala knihu Alenka a Krakonoš. Publikaci paní spisovatelka představila velmi zajímavým způsobem. Děti si během přednášky zahrály i divadlo. V průběhu akce se zapojovaly do hovoru a ptaly se na různé otázky. Všichni účastníci měli možnost si prohlédnout velkou loutku Krakonoše. Po ukončení akce si některé děti koupily od paní spisovatelky již zmiňovanou publikaci, kterou jim samozřejmě paní Šárková s věnováním podepsala. Celá přednáška byla velmi zajímavá. I my pedagogové jsme si zakoupili některé publikace. Velmi paní spisovatelce děkujeme.

Kateřina Továrková

2019_11_Spisovatelka Danka Šárková