Facebook

Vánoční vystoupení

     Druhý prosincový den proběhl na naší škole v duchu VÁNOČNÍHO VYSTOUPENÍ. Tento projekt byl současně spojen s JARMARKEM. Byl určen nejen pro rodiče našich žáků, ale i pro babičky, dědečky, strýce, tetičky, sourozence, … Program se plánoval již od září a byl do něho zapojen celý první stupeň naší školy, druhý stupeň a SRPSŠ. Paní učitelky z prvního stupně se svými žáky pilně nacvičovaly vánoční program. Všichni pedagogové s žáky připravovali na jarmark spoustu milých drobností. K dostání byly výrobky našich žáků.

     Děti prvního stupně předvedly svá krátká vystoupení. Na úvod programu zpívaly a recitovaly děti 1. třídy pod vedením paní učitelky Kateřiny Továrkové. Krásné kostýmy, které ušila paní učitelka, doplňovaly nádhernou předvánoční atmosféru. Hudební doprovod na klávesy pro první třídu zahrál Tobiáš Továrek. Potom si společně žáci 1. a 2. třídy zazpívali písničku Ach synku, synku. Touto písní si všichni připomněli výročí vzniku republiky. Následovalo představení druhé třídy.  Zpěv písní s doprovodem kytary a flétniček pohladilo na duši  všechny návštěvníky. Dramatizace ,,Ulekané Nány“  byla sladkou tečkou v závěru představení našich druháčků. Tento program s dětmi nacvičila paní učitelka Dagmar Valentová. Po druhé třídě vystoupila třetí třída se svým Příběhem o Ježíškovi. Krásné kostýmy a rekvizity byly pastvou pro oči všech hostů. Celé vystoupení organizovala paní učitelka Marcela Pudíková. Při zpěvu naše třeťáky doprovodila na kytaru paní učitelka Stanislava Pudíková. Čtvrtá třída předvedla Stínové divadlo. V úplné tmě, za doprovodu hudby Václava Neckáře – Půlnoční, se rozzářily oči všech přísedících návštěvníků. Celé vystoupení vymyslela a s dětmi nacvičila paní učitelka Marcela Švancarová. Na závěr vystoupili žáci 5. třídy. Jejich hra Ve škole o škole rozesmála všechny pozvané hosty. Paní učitelka Stanislava Pudíková to s dětmi nejen nacvičila, ale i vymyslela.

     Jsme velmi potěšeni, že vánoční vystoupení s jarmarkem mělo úspěch a že počet diváků předčil naše očekávání. Tímto chceme slíbit, že v tomto vánočním programu pro rodiče budeme nadále pokračovat. Jsme moc rádi, že jste přišli na představení Vašich dětí! Vzhledem k menší kapacitě míst v objektu školy jsme udělali takové opatření, aby představení viděli všichni rodiče. Budeme se těšit příští rok na viděnou!

Mgr. Kateřina Továrková

 

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Jídelníček

COVID 19 – INFO

Školský portál Pardubického kraje - Klíč ke vzdělání a vědění na dosah

FOTKY