Facebook

Vyjádření k výuce během nouzového stavu

Vážení rodiče, milí žáci,

věnujte, prosím, chvíli pozornosti tomuto vyjádření, ve kterém Vás chceme krátce informovat o tom, jak se naše škola staví ke vzdělávání žáků v současné mimořádné situaci.

Všemi médii běží mnoho různých informací o tom, jak bude vzdělávání dále probíhat. Spousta škol se narychlo pokouší zavést (bez zkušeností) on-line výuku, spousta škol děti zahlcuje úkoly přes své aplikace. Můžeme Vás ubezpečit, že celou situaci pečlivě sledujeme, a to jak z pohledu pedagogů, tak z pohledu rodičů a žáků. Máme dojem, že je vyhrocená a lze se v ní těžko orientovat.

Současný stav je pro nás všechny neobvyklý a neznámý, ale určitě se dá zvládnout. V této chvíli je důležité být hlavně v psychické pohodě. Věřte nám, že i když (s největší pravděpodobností) zůstanou školy zavřené několik týdnů, tak se dětem nic zásadního nestane. Všechno učivo „doženeme“. Bude to sice náročné, ale ne nemožné. Učivo si rozdělíme tak, aby to všichni zvládli. Navíc se děti po tak dlouhé době budou do školy těšit a jejich motivace pro učení bude vysoká, je to přirozené. Momentálně nechceme žáky ani rodiče zatěžovat více, než je nezbytně nutné.

Teď Vás však, milí rodiče, nenabádáme k tomu, aby děti na školu zapomněly a nic nedělaly. To rozhodně ne! Veďme společně děti k tomu, aby tento nouzový stav využily hlavně pro opakování a upevňování již získaných vědomostí. A milí žáci, opakujte, čtěte, procvičujte on-line, sledujte UčíTelku na ČT, pomáhejte rodičům – ukliďte si pokojíčky nebo umyjte podlahu, povídejte si, hrajte hry, buďte na své blízké milí… Dělejte to, na co vám jindy nezbývá čas.

A co Vás nejvíc zajímá?

  • Bude nějaká on-line výuka?

Prozatím ne. Tuto možnost jsme samozřejmě zvažovali. Učitelé naší školy by v on-line systému zvládli pracovat. Ovšem jsme si vědomi toho, že ne všichni žáci mají k dispozici techniku, která by toto umožnila. Pro spoustu žáků by také bylo zcela nové prostředí bez předcházející přípravy těžko zvládnutelné. Proto jsme se rozhodli, že prozatím necháme žáky využívat již existující a volně dostupné výukové zdroje (inspirace níže).

  • Budou tedy dostávat žáci nějaké úkoly? Jakým způsobem se k nim dostanou?

Ano, zadání doporučené domácí práce najdete na webových stránkách školy www.zajaromerice.cz a na nástěnce u vchodu do školy.

  • Jak často budou zadávány nové úkoly?

Úkoly budou na webu aktualizovány vždy jednou za týden (zpravidla ve středu).

  • Jaké bude zadání? Co nové učivo?

Úkoly budou převážně určené k opakování, procvičování a prohlubování již získaných znalostí a dovedností. Nové učivo momentálně zadávat nebudeme. Nechceme a ani nemůžeme své povinnosti přesouvat na rodiče. Dále se budeme přizpůsobovat aktuálnímu vývoji situace.

  • Budou se úkoly kontrolovat a známkovat?

Úkolem žáků je si písemně vypracované úkoly pečlivě shromažďovat. Případně si vést záznamy o tom, jak dlouho a na jakých webových stránkách pracovali a jak se jim práce dařila. Po návratu do školy práci společně zhodnotíme a snahu určitě oceníme.

A hlavně! Pokud se potřebujete na něco zeptat, zkonzultovat úkol nebo si nevíte s něčím rady, potřebujete pomoc, kontaktujete nás. Jsme k dispozici.

Za vedení školy a učitelský sbor
Leona Dufková

Přehled online zdrojů, kde můžou žáci procvičovat, je zde

Kontakty jsou zde


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Jídelníček

COVID 19 – INFO

Školský portál Pardubického kraje - Klíč ke vzdělání a vědění na dosah

FOTKY