Facebook

Výlet žáků ZŠ Jaroměřice na Terezínskou tryznu

IMG_0218Jako učitelka základní školy jsem se rozhodla opět uskutečnit s žáky naší školy výlet do Terezína. Stejně jako loni, tak i letos, jsem se na základě doporučení Anny Trefilové, členky Českého svazu bojovníků,  obrátila na paní Marii Bínovou, která naši školu pozvala na Terezínskou tryznu s tím, že výlet bude svazem uhrazen.  Po čtyřech hodinách cesty jsme konečně dojeli na místo. Hemžilo se tu mnoho lidí, potkávali jsme významné osobnosti našeho i jiných států. Přes nepříznivé počasí jsme s napětím očekávali začátek pietního aktu. Po slavnostním uvítání a programu jsme dostali přidělenenou průvodkyni, která nás bravurně a s excelentním výkladem provedla celým bývalým ghettem a koncentračním táborem. Žáky celý výklad velmi zajímal a s radostí se dotazovali na různé informace. Ochotně si vše fotili a natáčeli. Musím konstatovat, že tento výlet byl pro mne, pro pedagoga, stejným přínosem jako pro všechny žáky.

Tímto děkuji Českému svazu bojovníků za finanční podporu, bez které bychom se na toto místo nedostali. Už se všichni těšíme na příští rok, kdy chceme zase jet. Děkujeme.  

Zároveň chci poděkovat paní Anně Trefilové za veškeré informace, které nám poskytla. Tímto jí také chceme popřát k jejím 91. narozeninám, které tato aktivní členka Českého svazu bojovníků oslaví v červenci 2014. Děkujeme Vám za Vaše zásluhy, které jste pro náš stát vykonala.  

                                                            

                                                                 Mgr. Kateřina Továrková (vnučka paní Trefilové)                                                                               

                                                                                        ZŠ Jaroměřice


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Jídelníček

COVID 19 – INFO

Školský portál Pardubického kraje - Klíč ke vzdělání a vědění na dosah

FOTKY